Specjaliści IT nastawieni są na systematyczny rozwój i możliwość unikania nudy w pracy. Aby skusić profesjonalistę do stawienia się na rozmowę w sprawie pracy, trzeba w odpowiedni sposób skonstruować ofertę.
Wielkość ogłoszenia rekrutacyjnego ma oczywiście swoje ograniczenia, toteż powinno ono zawierać najwięcej, ile tylko możliwe informacji istotnych z punktu widzenia potencjalnego pracownika. Tymczasem często jest ono za mało konkretne. Pracodawca nie precyzuje zakresu kompetencji, ani nie opisuje realizowanego projektu.
A pracownika najbardziej właśnie interesują dane na temat technologii, w jakiej prowadzony jest projekt, a także szersze informacje pozwalające ocenić, czy jest on interesujący z perspektywy rozwoju jego kariery zawodowej, albo czy już posiadane kompetencje pozwolą stawić mu czoła przyszłym obowiązkom.
Nie mniej ważny niż zakres prac jest fakt, z kim się ją będzie wykonywać. W związku z tym eksperci MonsterPolska.pl (serwis rekrutacyjny badający zdanie pracowników w tym względzie) proponuje, aby pracodawca zamieszczał przy ogłoszeniu o pracę, albo na swojej stronie internetowej w zakładce odnośnie kariery chociaż fotografię aktualnego zespołu.
Za najlepiej oceniane przez osoby rekrutowane uznawane są ogłoszenia, które mają wydzielone części opisujące: 1) dany projekt i kompetencje wymagane dla potrzeb jego realizacji, 2) rolę pracownika w przedsiębiorstwie, 3) życie w pracy (różnorodność, międzynarodowość, zespół), jak też 4) benefity.
Ogłoszenie powinno być napisane treściwie i krótko. Ani zbyt formalnie, ani przesadnie nieformalnie. Przede wszystkim napisane w przyjaznym stylu, aby pracownik odnosił wrażenie, że firma czeka właśnie na niego.
Źródło: serwisy.gazetaprawna.pl
Komentarze